Szkolenie na prawo jazdy składają się z zajęć teoretycznych w wymiarze 30 godzin lekcyjnych tj. 45 min każda, oraz z zajęć praktycznych w wymiarze 30 pełnych godzin. Najpierw wymagane jest przejście części teoretycznej zanim zasiądziemy za kierownicą auta szkoleniowego. W czasie szkolenia praktycznego kursant zapoznaje się z budową samochodu. Dowiaduje się min. gdzie są jakie światła w aucie, jakie jest ich przeznaczenie, kiedy się je używa. Dowiaduje się również, gdzie są przewody płynów eksploatacyjnych i jak sprawdza się poziom takiego płynu. Te informacje są sprawdzane podczas egzaminu.
Wielu egzaminatorów zwraca uwagę, że osoby przychodzące na egzamin, nie potrafi odpowiedzieć na pytania z tego zakresu. To wina ośrodków szkoleniowych, które po prostu nie uczą, a są nastawione jedynie na zysk. Jeżeli na szkoleniu nie dowiadujesz się takich podstawowych rzeczy, zmień ośrodek lub domagaj się zmiany prowadzącego zajęcia!
Na szkoleniu teoretycznym poznajemy również główne zasady poruszania się po drogach, najważniejsze przepisy. Wielu rzeczy jednak musimy nauczyć się w międzyczasie sami, z odpowiednich materiałów. Dobre ośrodki szkoleniowe zapewniają nam całe zaplecze w postaci istotnych materiałów.
W czasie szkolenia praktycznego, na początku uczymy się płynności jazdy w czasie manewrów na placu. Jazda między pachołkami, parkowanie przodem i tyłem, to podstawa. Dopiero jak opanujemy podstawowe manewry, zaczną się jazdy po mieście a także poza nim. Tu również warto wiedzieć, że instruktor musi zadbać o to, byśmy nauczyli się poruszać w mieście, na trasach przelotowych a także na trasach o dopuszczalnej prędkości powyżej 70 km/h. Jeżeli jazdy z instruktorem są zbyt monotonne, nie uczą nas zbyt wiele, mamy prawo do zmiany ośrodka.
Szkolenie ma nas przygotować do egzaminu ale i do bezpiecznej jazdy w przyszłości. Płacimy za to, więc mamy prawo wymagać. Nie obawiajmy się zadawania dodatkowych pytań, domagajmy się interesujących nas informacji czy jazdy w określonych warunkach. To jest nasz czas by nauczyć się jak najwięcej, co później będzie procentować. Pamiętajmy, że im więcej dowiemy się od instruktora, tym później łatwiej będzie nam na egzaminie. Mając większą wiedzę, mniej będziemy się stresować na egzaminie praktycznym dlatego domaganie się informacji od instruktora jest jak najbardziej w naszym interesie.
Co jest ważne przy kursie ♦ Dobra szkoła jazdy ♦ Historia prawa jazdy ♦ Jak jeździć bezpiecznie ♦ Jak uczyć się jazdy ♦ Jak wybrać naukę jazdy ♦ Jak zostać kierowcą zawodowym ♦ Jazda samochodem ♦ Jazdy w mieście ♦ Kategorie praw jazdy ♦ Kierowcy ciągników siodłowych ♦ Krakowskie szkoły jazdy ♦ Kultura na drogach ♦ Kursy jazdy ♦ Młodzi kierowcy ♦ Prawo jazdy dla wszystkich ♦ Prawo jazdy kategorii B,C ♦ Szkolenia dodatkowe ♦ Szkolenia i pogoda ♦ Szkolenia na prawo jazdy ♦ Warto mieć prawo jazdy ♦ Ważne na szkoleniach ♦ Wybierając szkołę jazdy ♦ Złomowanie i Demontaż Hybryd ♦